מאמרים נבחרים

בדף זה יוצגו מאמרים נבחרים ותקצירי הרצאות שניתנו בכינוסי מו"ח השונים:


בני נוער מיישירים מבט אל בבואת הפייסבוק (דצמבר 2012)27/06/13


פאנל בהנחיית לימור הררי, המינהל למדע וטכנולוגיה, משרד החינוך
משתתפי הפאנל:
הדרה רוזנבלום - מפקחת ארצית על מנהיגות נבחרת וייצוגית
תלמידים ממועצת התלמידים:
גל יוסף
אוריה דויד
 
רשתות חברתיות הוא עולמם של בני הנוער - על זאת אין עוררין. מתוך הנחת היסוד כי שימוש ברשת חברתית מאפשר כוח – כוח לפרסם, להביע דעה, לנקוט עמדה וזאת בקלות הטכנולוגית המתאפשרת – עם הכוח באה אחריות. האחריות לתת מעצמך לאחר ולפעול על פי אמות מוסר וערכים חיוביים כדרך חיים וכדוגמא לאחרים.
שימוש נבון ברשתות חברתיות מחייב התבוננות מעמיקה אודות התכנים המועלים בה. ברשת קיימת הצפה של מידע, לרוב חיובי: תמונות ממסיבות, צ'ק אין במסעדות ובאירועים משמחים. בני נוער מתבוננים יום יום בבבואת הרשת החברתית מסתכלים על עצמם ועל חייהם של אחרים ומנתחים את המשתקף: כולם מבלים במסיבות ואני לא הוזמנתי, איזה כיף לדניאלה כמה חברים הגיעו למסיבת ההפתעה שלה, יובל שוב נסע לאילת עם המשפחה...
ד"ר גוון אוקיף מציינת כי פייסבוק היא סביבה קשה לצעירים שסובלים מהערכה עצמית נמוכה ומעניקה נקודת מבט מעוותת על יחסי אנוש, בגלל אי הנראות של הבעות הפנים ושפת הגוף.
במסגרת הפאנל נעסוק בפער הנוצר בין החיים הממשיים לבין אלו המשתקפים ברשת.  נשוחח על סוגיה זו, נראה כיצד מה בני נוער מרגישים לאור התבוננות נוכחה בבואת הפייסבוק, נשוחח על המונח "Social Media Depression"-  "דיכאון הנגרם ממדיה חברתית" ונכיר לומדה בשם: חיים טוב בפייסבוק – האמנם? שפותחה ע"י הסטודנטים: עופר קניג וסיון אליהו, במסגרת פרויקט גמר לתואר ראשון, במחלקה טכנולוגיות למערכות למידה, מכון טכנולוגי HiT שמטרתה להאיר ולשקף לבני הנוער את אותו פער ואף לתת להם כלים להתמודדות וראייה נכונה אודות השימוש ברשתות חברתיות.

להורדת המצגת לחץ כאן


 


נכתב על ידי לימור הררי
127 צפיות


<< למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא >>