מאמרים נבחרים

בדף זה יוצגו מאמרים נבחרים ותקצירי הרצאות שניתנו בכינוסי מו"ח השונים:


מערכת צלצולים ממוחשבת – באנו לשנות (יולי 2013)04/08/13

מערכת צלצולים ממוחשבת – באנו לשנות

תלמידי הרב תחומי שבח מופת, רשת עמל

הפרויקט המוצג הוא תכנה ממוחשבת עבור צלצולים בבתי הספר - שבה ניתן לקבוע את זמני הצלצלים, את השיר שיתנגן, ימים מיוחדים, חגים ועוד מגוון אפשרויות.
בחרנו בנושא זה של הצלצולים כיוון שרצינו לתרום לצוות בתי ספר ובייחוד לתלמידים, אשר נאלצים לשמוע את אותו צלצול מרגיז. כיום, בכדי לשנות שעת צלצול יש להתעסק עם מערכת מכאנית שקיימת בבתי הספר, ולכן לרוב לא משנים את הצלצולים. בנוסף, הצלצולים מעירים אנשים בסביבת בתי הספר בעיקר בבוקר וגם בשבתות ובחגים,ובימים מיוחדים כגון: ימי זיכרון או בגרויות. אין אפשרות לדינמיות ואפילו תהליך פשוט של הזזת שעון קיץ לשעון חורף הופך לסיפור.

קישור לסרטון התוכנה : http://www.youtube.com/watch?v=Oob3U4SdCvc


מקומות שבהן הרצנו/הסברנו על המערכת:
כנס טד - בכנס טד הצגנו על מערכת הצלצולים הממוחשבת ובנוסף את השינוי הטכנולוגי בבתי ספר.
זמן ההצגה היה 5 דקות לכל ההרצאה.

הצלחנו ככל הנראה להעביר את המסר כראוי שכן הוזמנו להרצאות בכנס הרצ"ל וקיבלנו גם שבחים בלתי רגילים.
כנס הרצ"ל (הרצאות לנוער)
זמן ההצגה היה 10 דקות ושילבנו בין ההרצאות כך שהמערכת הייתה ה"מקרה בוחן" המשמעותי ביותר.

כנס של רשת עמ"ל
בכנס של רשת עמ"ל שבו היו מנהלי רשת עמל מכל הארץ, מנכ"לית הרשת ומנכ"לית משרד החינוך הצגנו את מערכת הצלצולים הממוחשבת בדוכן, ההתלהבות היתה אדירה שכן המנהלים הופתעו מהאפשרות של הכנסת מערכת פשוטה כל כך לבתי הספר – מערכת שתקל על עבודתם.

מדוע אנחנו מעוניינים להרצות בכינוס מו"ח ?
כינוס מוח מיועד להשבחת הלמידה בבתי הספר, הכנסת הטכנולוגיה לבתי הספר והכנסת מערכות וישומים ממוחשבים. הכנס משלב מחשבים וחינוך.
אנחנו מאמינים כי מערכת הצלצולים הממוחשבת אינה תוכנה רגילה אלא היא באה להעביר מסר גדול הרבה יותר – יש לעשות מהפך טכנולוגי בבתי הספר וזהו הזמן המתאים לכך.

אנחנו מאמינים שבזמן קצוב וקצר נוכל להעביר את המסר שלנו , כולנו תקווה כי אנשי החינוך יבוא עם ראש פתוח ואולי ישמעו הרצאה מזווית אחר – מזווית של 3 תלמידי תיכון שהם חלק בלתי נפרד מבית הספר.
הסיסמא שאיתה אנו באים לכל הכנסים היא "באנו לשנות", אנחנו מאמינים בשינוי בבתי הספר ומבינים כי דווקא כאשר אנחנו תלמידים אנחנו חשופים יותר לרעיונות.

אופן הצגת הפרויקט
אנחנו מעוניינים להציג את הפרויקט בדרך שתעביר את המסר שלנו והוא שיש לעשות מהפך טכנולוגי בבית הספר. לטעמנו 10 דקות הן זמן מספיק להעביר מסר כה כבד וזאת כבר האחריות הכבדה שלנו להעביר אותו כפי שצריך ונעשה את מירב המאמצים להשיג מטרה זו.
לא כולם רואים תמיד את כל התמונה המלאה ולכן אני בטוח כי אנשי חינוך ישמחו להקשיב מזווית אחרת – להקשיב לתלמידים.

אתר בית הספר שבח מופת:

http://shevach-moffet.com/component/content/article/38-2012-10-11-13-18-46/127--18-.html


נכתב על ידי תלמידי בית הספר הרב תחומי שבח מופת, רשת עמל
127 צפיות


<< למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא >>