מאמרים נבחרים

בדף זה יוצגו מאמרים נבחרים ותקצירי הרצאות שניתנו בכינוסי מו"ח השונים:


מסלולרי (אפריל 2014)05/04/14

"מסלולרי" הוא מיזם  חינוכי-תיירותי משותף לחוקרי "מרכז מדע ים המלח והערבה" ולתלמידי בתי ספר ברחבי ישראל.

מדובר באפליקציה סלולרית הפועלת במכשירי אייפון ואנדרואיד, ומהווה מדריך טיולים סלולרי, המאפשר נגישות מיידית למידע על המרחב שבו מטיילים: מפות, תמונות, שרטוטים והמחשות בנושאי טבע, היסטוריה, ארכיאולוגיה, גיאולוגיה, מורשת, התיישבות וציונות.

החזון שלנו הוא לפתח מדריך טיולים רב-חושי לאתרים ומסלולי טיול אותו יכינו תלמידי בתי ספר מכל רחבי הארץ בהדרכת מומחים בתחום.

התלמידים המצטרפים למיזם הנם תלמידם מכיתות ט' או י' אשר לומדים במסגרות גאוגרפיה, של"ח  או לימודי ארץ ישראל. התלמידים  יוצאים לטיול באזור מגוריהם או במקום נבחר אחר.

במהלך הטיול הם מתעדים את נקודות העניין בתמונות ובווידאו, לומדים מהמורה או המדריך על הנקודות. בבית ספרם הם מסכמים וממזגים את המידע ממקורות מידע שונים ומעלים את החומר לאתר "המסלולרי" ומשם מועברים הנתונים בצורה אוטומטית אל האפליקציות השונות.

עד כה עלו לאפליקציה 150 נקודות תוכן ו-40  סרטי וידאו.

המיזם החל בשנת 2010 עד היום השתתפו  20 בתי ספר. בשנת תשע"ד הצטרפו עוד כ-20 בתי ספר מכל רחבי הארץ.

פיילוט מיוחד אותו אנחנו מובילים השנה עם הפיקוח על הגאוגרפיה, הוא הכנת יחידת בגרות  "גאוטופ" עם תלמידי כיתה י' מבתי הספר הרב תחומי בנהריה ובי"ס עירוני ה' באשקלון.

תלמידים אלו  מעלים שאלת חקר בגאוגרפיה תוך תעוד של נקודת עניין למסלולרי.

תהליך זה של למידת חקר ביחד עם פרויקט המסלולרי כולל  ערכים חשובים: הכרת הסביבה הקרובה, התחברות לארץ ישראל , מיומנויות המאה ה-21, עבודת צוות, למידה רשתית ושיתופית ושימוש בטכנולוגיות עדכניות .

קישורים:

אתר האפליקציה של מסלולרי

לאתר הדרכה של מסלולרי

מסלולרי בפייסבוק

ערוץ היוטיוב של מסלולרי

מסלולרי להורדה באייפון

מסלולרי להורדה באנדרואיד


נכתב על ידי נעמי שרוני ויוני שטרן, מרכז מדע ים המלח והערבה
127 צפיות


<< למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא >>