מאמרים נבחרים

בדף זה יוצגו מאמרים נבחרים ותקצירי הרצאות שניתנו בכינוסי מו"ח השונים:שקד כהן ממחוז חיפה לומד ברשת החברתית (יולי 2013)

רשתות חברתיות ומדיה חברתית שיתופית מאתגרות את מערכת החינוך לקדם תהליכי הוראה למידה אותנטיים ופעילויות חינוכיות בסביבות הרלבנטיות לתלמידים, בשילוב של אינטראקציה חברתית בבמות מקוונות, הטמעת מיומנויות המאה ה-21 בדגש על שיתופיות ואוריינות מדיה חברתית,  והעלאת המודעות להתנהלות נבונה, ערכית ומוגנת ברשת חברתית.


שימוש האייפד בהוראה בחינוך המיוחד (יולי 2013)

אנו ערים למגמה הולכת וגוברת של שילוב האייפד בהוראה ולמידה בכלל ולתלמידים בעלי צרכים מיוחדים בפרט.

האייפד משמש כמכשיר ללמידה ניידת ויכול להפוך לכלי תקשורתי לתלמידים לא ורבליים .


"כיתה הפוכה" – למה להפוך את הכיתה?    פיתוח לומד עצמאי בגמרא (יולי 2013)

הוראת התלמוד (הגמרא) ובמיוחד הדיונים ההלכתיים שבו, קשה בשל התמציתיות והקצרנות שבו, שימוש במונחים מקצועיים, חוסר סימני פיסוק והארמית המשולבת בו.

בעזרת הלימוד בחברותא ובסיוע הטכנולוגיה, אנו הופכים את הכיתה לספריה וירטואלית בה בלחיצת כפתור התלמיד מגיע לכל הידע הנדרש.


הופכים לימון ללימונדה – שימוש בסמרטפון ללמידה בשיעורים (יולי 2013)

מערכת החינוך עומדת בפני שינוי פרדיגמה, ודיונים רבים מתקיימים סביב שאלת דרכי ההוראה-למידה המותאמות למאה ה 21, ודמות הבוגר של תקופה זו. אחד הגורמים עליהם יש לתת את הדעת הוא הטכנולוגיה, שהופכת להיות נגישה וזמינה יותר ויותר בכיתות, ושתרומתה לשינוי אינה מוטלת בספק בשל יכולתה להכניס את החוץ פנימה לתוך השיעור ולאפשר לתלמידים נגישות גבוהה למידע.


ציוצים בכיתה, טוויטר בהוראת אנגלית (יולי 2013)

מחקר שנערך ברשת אמי"ת בחן את האינטראקציות שהתקיימו בכיתה אחת, במסגרת שיעורי אנגלית, שבהם שולב טוויטר לצורך יצירת תקשורת אוטנטית בין התלמידים ובין עצמם ועם המורה. כחלק מהדרישות הלימודיות בקורס, התלמידות קיבלו משימות שונות כדוגמת דיווח מה הן עושות עכשיו, ותגובה על ידיעות שהעלתה המורה.


טכנולוגיה ניידת בלמידה חוץ כיתתית (יולי 2013)

בשנים האחרונות חלה עליה מרשימה בתפוצה ובשימוש בטאבלטים וטלפונים חכמים. מכשירים אלו, בשל ניידותם הגבוהה, משקלם הנמוך, נגישותם לאינטרנט והיכולות שלהם לשמש מצע לתוכנות שונות (אפליקציות) הופכים להיות מועמדים אידאליים לתמיכה בלמידה חוץ כיתתית.


מערכת צלצולים ממוחשבת – באנו לשנות (יולי 2013)

הפרויקט המוצג הוא תכנה ממוחשבת עבור צלצולים בבתי הספר - שבה ניתן לקבוע את זמני הצלצלים, את השיר שיתנגן, ימים מיוחדים, חגים ועוד מגוון אפשרויות.


Cell Aviv - תל אביב בסלולארי: מסלולי תיירות בתל אביב של פעם בטכנולוגיה של מציאות רבודה

Cell Aviv - תל אביב בסלולארי:

מסלולי תיירות בתל אביב של פעם בטכנולוגיה של מציאות רבודה: רפאלה בלס ותלמידי הרב תחומי שבח מופת, רשת עמל


<<<  1  2  3  4  5  6  >>>